Cuma Fetvası

Paylaşmak için:

Araştırma – inceleme imkanından yoksun ve de fikirsel zenginlik adına kıvrak bir zekaya sahip olmayan insanlar, ciddi ve bir birinin çaprazında ki sorular karşısında handikap içerisine düşebilir.

Bir saat önce veya birkaç gün önce kesin diye söylediğinin tam tersinde bir açıklama yapabilir.

Peygamber Muhammed de kendi döneminde kuş yuvası gibi takke giyen, Musa’nın asasının hissedarları da olan Yahudiler ve Arap halkının belden aşağıcı kafirleri tarafından o tür sorular ile çok sıkıştırılmış.

İslam inancının genelinde Adem’den Muhammed’e kadar geçen tüm süreç İslam dır. Bütün Peygamberler de Müslüman dır.

Muhammed ilk Müslüman benim dese de, Kuran Tanrıyı yarıştırarak, öncekiler değil, Allah indinde tek din İslam’dır dese de, bizim Müslüman alem daha evvelkileri de Müslüman yapmaktan vazgeçmezler.

Bu konuda da akıllı ve ilim irfan sahibi sayılan taklacı ve de baklacı sözde dinler uzmanı önderleri şunları vb ni söylerler.

”Tevrat’ın bozulmasından sonra Allah-u Teala Hz. Davut’a Zebur’u indirir. İçerisinde ilahiler, dualar, vardır…

Aradan zaman, insan, mekanlar geçer. İnsanlar Zebur’u da bozar. Allah-u Teala yine kitap gönderir. Hz. İsa’ya İncil’i indirir. İçinde ahlaki kurallar vardır fakat insanlar kısa süre içinde bunu da bozarlar, tahrif ederler ve 571 yılına gelinir.

Allah-u Teala tüm zaman ve toplumlara indirdiği kuralların hepsini birden Kur’an-ı Kerim de toplar ve Hz. Muhammed’e gönderir. İçinde yönetim, ahlak, iktisat, dua, tevhit, kıssalar… vardır. Hz. Adem, Musa, İsa, Davud’a… gönderilen kuralların tümü artık tek bir kitaptadır… Kur’an-ı Kerim’de Allah-u Teala’nın “Kur’an-ı ben indirdim, ben koruyacağım” taahhüdü bulunmaktadır. Kıyamette yaklaşmıştır. Kur’an asla bozulmayacaktır. ”

Bu açıklamayı ‘’İslam Üstündür’’ diye bir siteden aldım. Sitenin kapısına da huzur isyandadır ayetini yazıp, kaçtım.

Evvela kendilerine şunu hatırlatalım. Davut bir peygamber falan değildir. Davut Yahudilerin kralıdır ve kendisine özel verilmiş bir kitap da yoktur.

Müslümanların Zebur diye bildikleri Mezmurlar kitabın da 9 kişinin yazar olarak adı geçer. Zebur’un kim/ler tarafından yazıldığı belli olmayan birçok bölümü de mevcuttur. Hatta Musa’nın bile Zebur’u vardır.

Öyle kafadan rast gele sağa, sola sıkmadan evvela bunları bir öğrenin eyy üşengeç Müslüman kardeşler.

Şimdi tüm dinler Müslüman mı değil mi, bu konuda Kuran ne demiş, hep birlikte ona bir göz çakalım.

…Bugün kâfirler, dininize karşı ümitsizliğe düşmüşlerdir. Onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım. Size din olarak İslâmı beğendim…(Maide suresi: 3)

Bakın ‘’bu gün dininizi kemale erdirdim’’ derken, ‘’size din olarak, İslam’ı beğendim’’ diye de cümleyi bitiriyor.

Bunu kim, kime söylüyor?

Müslümanlara göre Allah Peygamberi Muhammed’e söylüyor.

Demek ki daha öncekiler İslam falan değil, Kuran’ın kendi ağzı ile Yahudilik ve Hıristiyanlıkmış, siz adamların inançlarını kafanıza göre değiştirirken, İslam da zorlama var dendiğinde de ateşe başmış, kedi gibi zıplamayacaksınız.

Sizin kafaya göre düşünürsek eğer, Tevrat – Zebur ve İncil kitaplarını koruyamayan Allah Kuran’ı nasıl koruyacak?

Hayırlı Cumalar


Paylaşmak için:

İmgelerin Sisi

Ateistler Çağı insanlığın ve vicdanın yükselişe geçeceği çağ olacaktır. Çünkü uğruna propaganda ve savaş yapılacak bir din olmayacaktır...

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.