Cumhurun Başı İle Arkası

Paylaşmak için:

Eskisi ile yenisi; cumhurun başları, medya üzerinden yağlı güreşe tutuştular. Kavga ve güreşlerde uzun boylu, yani sırık gibi olmak, bir avantaj değil, dezavantajdır.

Bu güreşi seyirci tezahüratları ile minder hakeminin kılı kırk yaran, güreş dansından çok, kimlikteki doğum yeri ili belirleyecek. Öyle ya Kasımpaşa – İstanbul da doğan ile Kayseri de doğanın bir olmayacağını bu millet şıp diye bilir. Kaldı ki kanda ki hücreler İstanbul işi de değil.

Bu kadar gırgır yeter.

Bu fotoğrafın bütün ayrıntıları ile birlikte, resmi önümüze koyanların akıl arkalarına da sarkabilme becerimiz olmalıdır.

Şunu çoğumuz biliriz, komplo dendiği zaman İngilizlerin üzerine yoktur. Ve bu konuda bir gram vicdanları yoktur, vahşetin şiddeti, tonu da umurlarında olmaz.

Bu ayrıntıya neden girdik, şimdi bunlara bakacağız.

ABD’de Trunp’un seçilmesi ile İngiltere – Amerika ilişkileri İran patlıcanı rengini almıştı. Bu durum çok aleni olarak medyalarda dillendirilmese de, orta doğu da askeri ilişkilerde bunu sahadan anlıyoruz.

Anlaşılan İngiltere uluslar arası arenada farklı uluslardan oluşan ekip ile çalışmalardan kendisini kısmen geri çekmek istiyor. Bunu da Avrupa para birliğine girmemesi ve 06 Eylül 2016 da AB’den çıkmasından anlıyoruz.

Şimdi bizim güreşçi eğreti pehlivanlara dönelim.

Abdullah Gül İTÜ mezunu olsa da iki yılda İngiliz Exeter üniversitesinde okumuş olduğu bilinmektedir. Bu üniversitenin en göze çarpan özelliği İngiliz ajanlarını yetiştirmesidir.

Abdullah Gül bu üniversite de Fehmi Koru, Şükrü Karatepe ile birlikte “Milli Kültür Vakfı” bursu ile okudu denir.

Eski merkez bankası başkanı Durmuş Yılmaz efendi de bunların sınıf arkadaşıdır. Durmuş Yılmaz şu an İYİ parti içerisindedir.

Kaderi gördünüz mü?

Abdullah Gül şimdiye kadar o kadar abuk – subuk ve halk – doğa düşmanı yasaları kendisi bizzat onaylamış iken, bu son KHK da ki bir madde ile neden patladı?

Her ajan cesur olacak diye bir kaide yoktur. Özellikle de ekonomist ajanların pısırık bir görüntü vermeleri de işin doğasıdır. Yani ölüm makinesi dediğimiz ajanlardan bu ekonomik alandakiler çok daha fazla tehlikelidirler.

Bu güreşte uzun adamın bunları dikkate alması gerekir.

Meral Akşener hanım ile bizim İngiliz Gül’ü ne zaman ve ne şekilde kol kola girecekler bilemem ama bu güreş başımıza işler açacak gibi.

Exeter mezunlarını İYİ partide buluşturmak, ülkeye ve bölgeye oynayan, bir büyük projenin ön adımları olabilir mi?


Paylaşmak için:

Ateistler Çağı

Ateistler Çağı insanlığın ve vicdanın yükselişe geçeceği çağ olacaktır. Çünkü uğruna propaganda ve savaş yapılacak bir din olmayacaktır...

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.