Kuran’da Fuhuş Yasak Değildir.

Paylaşmak için:

Müslüman cariyesini kiraya verebilir, çünkü cariye maldır. Kiralayan, cariye ile sahibi gibi serbest sex yapma hakkına sahip olur. Fuhşun İslam ve Kuranda yapılmasında sakınca olmayan serbest bir olay olduğunu göreceğiz. Fuhuş, menfaat karşılığında bedeninizin bir başkasına sunulmasıdır. İslam da ve Kuranda menfaat karşılığı için yapılan yada yaptırılan cinsel ilişki izinleri vardır.
 
1- Nur Suresi 33. Ayet: Sahip olduğunuz köle ve cariyelerinizden belli bir para ödemek suretiyle azâd edilmesi hakkında yazılı bir anlaşma yapmak isteyenlerle —onlarda iyi bir durum biliyorsanız— yazılı anlaşma yapın. Allah’ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi iffetli kalmayı arzu edip duruyorlarsa fuhşa sakın zorlamayın. Kim onları zorlarsa, elbette Allah onların zorlamasından sonra çok bağışlayan ve çok merhamet edendir.
 
Kuran da”fuhşa sakın zorlamayın.” ifadesiyle seks köleleri cariyelerle fuhşu serbest bırakmakta olduğunu görüyoruz. Nedense Kuran “Fuhuş yapmayın” “Fuhuş yaptıranı cehennemde yakarım” diye söylemiyor. Bu cümleden anlaşılan fuhuş yapılabilir ama fuhşa zorlamayındır. Bununla birlikte zorlayıp cariye işini iyice abartanlara, Allah nazikçe “yapmazsanız iyi olur” diyor. Cariye isterse fuhuş yaptırabilirsin.
 
Peki köle ve cariyelerin (seks kölesi) sahibine itaatten başka çaresi var mı? Köle itiraz edebilir mi?
 
Fuhuş derken “cariyelerinizi başkalarına peşkeş çekmeyin” denilmektedir. Yoksa sahibinin cariyesi ile zaten sorgusuz cinsel ilişki serbestliği var. Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek demekle bir çıkar karşılığı fuhuş yaptıranları söylüyor. Misafirlere ikram sırasında çıkar elde etme yoksa problem yok.
 
Cariyeyi misafirine ikram ettiğinde bundan ev sahibinin ilerleyen günlerde bir menfaati olabilir mi?
 
2- Bakara Suresi 230. ayet: Eğer erkek karısını boşarsa, kadın, onun dışında bir başka kocayla nikâhlanmadıkça ona helâl olmaz.
 
Karın ile tekrar evlenmek istiyorsan, karın önce başka birisi ile evlenmeli ve gerdeğe girmelidir.İslami olarak evlenme ve boşanma çağdaş ülkelerde ki gibi resmi olarak yapılmamaktadır. Yaptığı bir işlem yada söylediği bir söz nedeniyle çok kolay şekilde boşanabilmektedir. “Anneme benziyorsun” yada “Ananın evine git ve dönme” diye kızgınlıkla söylenen sözler boşanmayı gerçekleşmiş kılmaktadır. Böyle bir durumu yaşayan Müslüman karısını başka bir erkeğin altına yatırmazsa ve beş çocuğu varsa çocuklarının anasıyla bir araya gelemez.
 
Bir erkek Bakara Suresi 230. ayette ki söyleneni yapmak zorunda kalırsa, bir menfaat sağlamış oluyor mu? Evet.
Bu durumda erkeğin kendi karısını başka bir erkekle nikahlaması fuhuş olmuş olmuyor mu? Buda evet.
Peki bu menfaat sağlayarak başkasıyla gerdeğe girme işlemini kim istiyor? Tabii ki Kuran!!
 
3-Nisa Suresi 24. Ayet: Bir de esir olarak sahibi bulunduğunuz cariyeler müstesna, evli kadınlarla evlenmeniz de size haram kılındı.
 
4- Nisa Suresi 25. Ayet: Sizden, hür mümin kadınlarla evlenmeye güç yetiremeyen kimse, ellerinizdeki mümin cariyelerinizden alsın. Evlendiklerinde zina edecek olurlarsa, onlara, hür kadınlara edilen azabın yarısı edilir. Cariye ile evlenmedeki bu izin, içinizden günaha girme korkusu olanlaradır.
 
Bu ayette cariye savaşta ganimet alınmadan önce evli olabilir. Yaşının küçük olması nedeniyle veya çocuk yaşta esir alınması nedeniyle evli olmayabilir. Başkasıyla evlendirilmesinde sakınca var mıdır? Oysaki cariyelerin çoğu zaten evlidir. Esir alındıktan sonra sahibinin onunla cinsel ilişkiye girme serbestliği vardır. Evli olması zaten onunla ilişki yaşamaya engel değildir. Sahibi istediğinde evli cariyesiyle ilişkiye girmektedir.
 
Bu ayette anlatılan savaş ganimeti olarak esir alındıktan sonra Köle sahibinin izin vermesiyle evlenmektir. Cariye ile birden çok erkeğin evlenebilmesidir. Zina işlenmemesi için böyle bir çözüm bulunmuştur. Devre mülk cariye icad edilmiştir. Cariyenin sahibi dışında biri cariye ile ilişkiye girmek isterse, zina suçu işler. Fakat birden fazla kişiyle nikah kıyılarak cariyelerin fazla kişiyle ilişkisi olması sağlanmış olacaktır.
 
Bu ayette amaçlanan cariyenin bir başka insanla evliyken başkalarıyla da birlikte olmasını sağlamaktır.
Evli bir kadının başka bir erkekle yada erkekler le cinsel ilişkiye girmesi Fuhuş değil midir?
Herhangi bir menfaat sağlamıyor olsa, Sahibi cariyesini, evli bir erkek eşini başkasıyla paylaşır mı?


Paylaşmak için:

Ateistler Çağı

Ateistler Çağı insanlığın ve vicdanın yükselişe geçeceği çağ olacaktır. Çünkü uğruna propaganda ve savaş yapılacak bir din olmayacaktır...

Kuran’da Fuhuş Yasak Değildir.” için bir yorum

Bir Cevap Yazın