Pazar Ayini

Paylaşmak için:

Bazen öyle bir yazı veya külliyat okuruz ki halk deyimi ile ağzımız açık kalır. Adam çıkmış Nuh gemi dağlar gibi dalgalar ile boğuşurken, oğlu ile cep telefonu ile konuşmuştu diyor.

Bu adam bir de akademisyen, ezoterizmin bile geceliğini çıkarıp atan, bu zat ortada giz – sır bir şey bırakmıyor. Öncelikle Kuran bu konuda yanlış bilgi verir. Çünkü Nuh’un ailesinin tümü germiye binmiştir. Ayrıca Nuh’un karısına da Kuran iffetsiz diyerek iftira atar. Bkz . (Tevrat. Yaratılış 7 bölüm 6 ve 7 ayetler)

Tabi ki bunlar insani yorumlar Nuh işi abartısı farkındalık yaratma dangalaklığı adına olabilir. Fakat kitabın kendisi bazı konularda da bizleri akıl tusunamilerine tabi tutar. Şimdi öylesi bir durumu inceleyeceğiz.

Bu inceleyeceğimiz bölüm Kuran dan ölüye – diriye – hastaya – evlenecek olana, taşa ve ağaca okunan Yasin Suresinden olacak.

‘’65 – Bugün biz onların ağızlarını mühürleriz de neler kazandıklarını bize elleri söyler, ayakları da şahitlik eder.’’(Yasin suresi)

Ağzı mühürlüyor, el ve ayakları konuşturuyor. Ama burada benim merakım çok daha başka olacak.

Hırsızlık veya haram eylemi sırasında insanı ayakları olay mahalline götürür, elleri de eylemi gerçekleştirir diyelim, sonra da mahşer yerinde el ve ayaklara bu eylem söylettiriliyor.

Ya kocası ev de yok iken bir kadına tecavüz eden Arabın durumu ne olacak? Tamam el ile ayak konuştu ama eylemin 1 numaralı sanığı onlar değil.

Bu günlerde her gün üç- beş ilden duyduğumuz istismar, taciz ve tecavüz haberleri var.

Altı – dokuz yaşında henüz karar alma, kararlarını pratikte uygulama becerileri ve bilinçleri olmayan çocuklara evlenebilirler fetvasını diyen dil ve kusan ağızların yaşadığı bir atmosferin oksijenini soluyoruz.

Ülkenin en ücra köşesinden, en kalabalık şehirlerine kadar insanların namaz kıldığı camilerde, çocukların kaldığı yurtlarda ve eğitim gördüğü okullar ile vakıflarda o çocuklara tecavüz ediliyor.

Şimdi bu yüzlerce tecavüzcüye, eylemleri sırasında hiçbir müdahale de bulunmayan ve sadece izleyen Allah öte taraf el ve ayakları tanık yaparak mı bunları yargılayacak?

Bu gözü dönmüş şerefsizler o kirli emelleri ve eylemlerini, cinsel organları ile gerçekleştirdiler. Acaba Allah o cinsel organların da tanıklığına başvuracak mı?

Akıl var mantık var, Kuran da hırsızın elini kesin yazarken, tecavüzcünün eylemci organına niye öyle ağır bir yaptırım yok?

Başka sorum yok.


Paylaşmak için:

İmgelerin Sisi

Ateistler Çağı insanlığın ve vicdanın yükselişe geçeceği çağ olacaktır. Çünkü uğruna propaganda ve savaş yapılacak bir din olmayacaktır...

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.