Vasiyetimdir

Paylaşmak için:

İslam’ın deli – dolu yaşandığı tüm coğrafyalarda ölüm ve sonrası ile ilgili çok çeşitli inanış ve anlatılar mevcuttur.

Bunlardan en ilginci de KABİR AZABI dedikleri, ölen kişini, kabrinde neler ile karşılaşacağı meselleridir.

Bakın bir ustaları bu konuda neler söylemiş.

”Her insan ister ölerek toprağa gömülsün, ister boğularak denizin dibinde kalsın veya yırtıcı bir hayvan karnında bulunsun veya yanarak külü havaya karışsın, mutlaka kabir hayatı geçirecektir.

İnsan öldükten sonra kabre konulunca, Münker ve Nekir adında iki melek, kendisine gelerek; “Rabbin kimdir? Peygamberin kimdir? Dinin nedir?” diye sorarlar. İman ve güzel amel sahipleri bu gibi sorulara doğru cevap verirler. Bu gibi ölülere cennet kapıları açılır ve Cennet kendilerine gösterilir.

Kâfir veya münafık olanlar ise bu sorulara doğru cevap veremezler. Onlara da Cehennem kapıları açılır, oradaki azap kendilerine gösterilir. Müminler nimet içerisinde, sıkıntısız ve huzurlu yaşarken, kâfir ve münâfıklar ise kabirde azap göreceklerdir (bk. ez-Zebîdî, Tecrîdi Sarih, terc. Kamil Miras, Ankara 1985, IV 496 vd.).”

Münker ve Nekir adında iki melek gelecekmiş, Allah’ını – peygamberini ve dinini soracakmış.

Nahl Suresi, 28. ayet: Ki melekler, kendi nefislerinin zalimleri olarak onların canlarını aldıklarında, “Biz hiçbir kötülük yapmıyorduk” diye teslim olurlar. Hayır, şüphesiz Allah, sizin neler yaptığınızı bilendir.
Enfal Suresi, 50. ayet: Melekleri, onların yüzlerine ve arkalarına vurarak: “Yakıcı azabı tadın” diye o inkar edenlerin canlarını alırken görmelisin.

Nahl Suresi, 32. ayet: Ki melekler, güzellikle canlarını aldıklarında: “Selam size” derler. “Yaptıklarınıza karşılık olmak üzere cennete girin.”

Gördüğünüz gibi melekler can alırken kimin ne olduğunu biliyor ya cennete bilet kesiyor, ya da cehenneme depikliyormuş.

O zaman kabirde ki sorular nenin nesidir?

Şimdi Müslüman arkadaşlar diyecekler ki tamam işte bizlerde kabir azabı diye bir sorgulama sürecinin olmadığını söylüyoruz, senin verdiğin ayetlerde bizi doğruluyor diyecekler.

Tamam da arkadaşlar verdiğim ayetlerde bir başka çepreşiklik var. Hani kıyamet kopacaktı, herkes yaptıkları ile yüzleştirilip de ya cennete ya da cehenneme gönderilecekti?

Benim verdiğim örnekler de canı yenice gasp edilen insanlara ya cennet ya da cehennemlik olduğu söyleniyor. Bunu nasıl izah edeceksiniz?

Gelelim şimdi gerçekten kuran da kabir azabı ile ilgili bir ayet var mı yokmu sorusunun yanıtına..

“Firavun ve adamları sabah-akşam ateşe atılırlar. Kıyametin kopacağı gün de denilir ki; Firavun hanedanını ateşin en şiddetlisine sokun.”(Mümin suresi, 40/46)

Buyurun..

Firavun ve adamları kıyamet gününe kadar, kabirlerinde sabah, akşam iştimaların da ateşe tabi tutuluyorlarmış.

Bu kabir azabı değil ise, başkaca nedir acaba?

Birde tüm müminler, aynı kitaplarının iddiası gibi akıllıyım diyen, bu Kuran’ın bir benzerini yazabilseler ya diye övünürler.

Hiç kusura bakmayın da ortaokula giden iki çocuk, o Kuran’dan çok daha iyisini, hem de hiçbir çelişkiye düşmeden yazabilirler.

Tonlarca aynı konuyu tekrar, onlarca yerde bir yerde dediğini, başka bnir yerde geçersiz kılan ve çelişkiler bataklığına saplanan bir külliyatı, yazmak için hangi akıllı kişi oturur da zaman kaybeder?

Hele, hele şu Atayızlar, bu yazma işine girerlerse eğer; tüm dünya halklarının öpüp, başına koyacağı bir külliyatı üç günde ortaya çıkarırlar.

Vasiyetimdir dedim ya..

Ben öldüğüm de beni en azılı yeni ölmüş bir Müslüman’ın mezarının dibine koyun. İki mezarı da her yönü ile gören kamera ve ses alma düzeneği ile donatın.

Bakalım bizi ziyarete gelenler olacak mı, yoksa bedenlerimiz çürürken sesler çıkararak gübre mi olacak?

Acaba arada bir de İncil kitabından mı yazsam diyorum, ne dersiniz, eyy Mümin kardeşler?


Paylaşmak için:

İmgelerin Sisi

Ateistler Çağı insanlığın ve vicdanın yükselişe geçeceği çağ olacaktır. Çünkü uğruna propaganda ve savaş yapılacak bir din olmayacaktır...

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.