Yerli Yehova’nın Şahitleri

Paylaşmak için:

Rab – Tanrı- Yehova Türkiye Cumhuriyeti halklarına kendisini açık ve seçik anlatamamış olacak ki ülkede yaşayan yabancıların yanına yerli insanlardan da ‘’şahitler’’ katmış.

Çevre – toplum ve sistemin dışladığı bu insanlar, “eziklik” psikolojilerini kendisini tanıtmaktan aciz olan Yehova’larına köşe başlarında şahitlik ederek, gidermeye çalışmaktalar.

Kendisini ifade etmede, sıkıntı çeken Yehova’nın imdadına yetişen bu kahraman şahitler, ülkenin dinsel dokusunun baskılamasından olacak ki Yehova’ya şahitlik ederken, aynı zaman da Kuran’cılık ve Müslümancılık oynamayı da pek severler.

Yaşları itibariyle ergenlikten çıkmış gibi görünen bu şahitler, akılsal olarak aslında ergenliğin bir basamak ön halini yaşamaktalar.

Kan almazlar: bir hastalık, gerekli bir ameliyat veya kazalardan dolayı kan gerektiğinde biz başkasının kanını almayız, bu bizlere yasak derler. Tamam büyük yaşta olanlarını geçtik, ama çocuklarının öyle bir acil durumda kan almama yüzünden ölmesine biz katillik, cinayet diyelim mi?

Askerlik: “Vicdani ret” Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşadıkları halde toplumsal kültüre ters olarak, Tevrat kitabında sürekli savaş çıkaran ve o savaşlara komutanlık eden Yehova’yı unutarak, erkekleri biz askere gitmek istemeyiz derler. Bu kararlarına bir şey demeyeceğim.

Savaş: Biz hiçbir savaşın tarafı olmaz ve asla savaşmayız derler. Var sayalım ki Amerika veya Rusya tarafından ülkemiz işgal edildi. Bu işgal güçleri para, mücevher vb ile birlikte kadınlarınıza, kızlarınıza el koysa ve onları alıp götürmek isteseler, onlara hiç direnmeyip, ülkenin ve kendi şerefiniz için savaşmayıp, Yehova’ya şahitlik etmek ile mi yetinecek siniz?

Rakam cambazlığı: Aritmetiğin tüm bilimsel etik değerlerini yok sayarak, TC vatandaşlarına sayısalcılık oynamayı ve rakam hokkabazlığını ilke edinmişler. Önümüzde ki bir – iki yıl içinde Yehova eyleme geçerek, krallığını ilan edecekmiş. Yahu arkadaşlar, Tanrı = Yehova Ruh ve sevgidir diyorlar. Oysa ruh ve sevgi soyuttur. Soyuttan ve SEVGİ den kral nasıl olur?

Evrimsizlik: Bu yerli şahitler, diğer akraba dinleri gibi evrimi, yedi el ve on iki dil ile inkar ederler. Fakat kendi kitaplarında kendi kitaplarında ki evrenin altı günde var edildiği sözlerini, bu yerli cambazlar, uydurdukları çarpım tablosu ile o altı günün her bir gününün yedi bin yıla denk olduğu yalanına baş vururlar. Evrime denk getirebilmek adına 7 bin yıl X 6 gün = 42 bin yıl derler. Aslında bu sahteliğe baş vurur iken, evrim gerçeğinin altında ezildiklerinin bilincine dahi varamamaktalar.

Siyaset yasağı: Bizler kesinlikle siyasal olaylara ve işlere karışmayız derler. Fakat kendi kitaplarında Yehova toplumsal yaşamı – ekonomik düzeni ve insanın davranış biçimleri ile Türkiye Cumhuriyeti sistemi ile nasıl ilişki kurmaları gerektiğini açıkça tarif eder. Bundan ala siyaset olur mu?

Siyaset bize yasak derler, Türkiye de ki her siyasal iniş çıkışa ve toplumsal olaylara bilinçsizce ve yandaş gibi burunlarını sokmaktan da geri durmazlar.

Türkiye Cumhuriyeti’nde AKP sistemi en yetkili ağzından, yabancılara, kiliselere ve diğer azınlıklara inançsal yaşam hakkı tanımayacağız gibi laflar ederken, bunlar AKP ve sistem goygoyculuğu yapmayı da pek severler.

Yine bu ülkede benim veya başkaca kişilerin siyasal tercihleri üzerinden, Yehova’yı ispat etmeye kalkışırlar. Bu davranışları bize anlak ve zekalarının gramaj ölçüsünü verdiği gibi, ne kadar zavallı olduklarını da gösterir.

Hele içlerinden bir-iki kişi var ki Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda kişilerin sayfalarından arkadaş ekleyip, onların özellerine inançsal belgelerini ve linklerini mesaj olarak atma terbiyesizliğini bile hiç çekinmeden yaparlar.

Sol düşmanlığı: Ülkemizde ki bu yalancı şahitler, egemen inanışa ve sisteme yalakalık edebilmek için buldukları her fırsatta, ülke soluna ve tarih de ki sol önderlere saldırmayı bir şikar sayarlar. Çoğu zaman buna Atatürk de dahildir. Siyasal ve toplumsal alanda ülkemizde ki tüm azınlıkların güvencelerinin SOL olduğunu da inkar ederler.

Aynı zamanda mevcut sistemin yağcı şahitliğinde de sınır tanımazlar.

Kendilerinin Türkçe yayınlarında Yehova yerine Allah kelimesini kullanırlar. Soralım o zaman kendilerine; Hindu dilinde ki yayınlarınız da Yehova yerine inek mi diyorsunuz acaba?

Kendi kitaplarında Yehova azılı bir faşisttir. Sürekli olarak azınlıklara ve kendisine inanmayan toplumlara savaş açar ve onları yok etmek ister. Tevrat ve Zebur’u birazcık olsa da bilenler bunu kendilerine üç dakika da belgeler. Sol düşmanlıkları buradan gelmekte sanırım.

Bizlere siyaset yasak diyen bu yerli mal-ı şahitler, kendi kitaplarının tam zıttın da Kuran’cılık ve Müslümancılık oynayarak, siyasal İslam’ın her tür eylemine alkış tutma ikiyüzlülüğünü de hiç utanmadan sergilerler.

Hele içlerinden birisi var ki çeşitli guruplarda, özel veya genel sohbetlerde önümüzde ki anayasa oylamasında “evet” oylarının % 63 olacağını yağcılıktan büyük bir haz alarak, günde defalarca tekrarlar.

Bu ülkede sola ve ateistlere düşmanlık edene her tür yapı ve azınlık aslında kendisini inkar ederken, geleceğini de dinamitlemiş olur.

Bize siyaset yasak diyen bir insanın sol ve ateist düşmanlığı telaşı ile siyasal sonuçları o şekilde açıklamasına bizim oralarda kıç yalayıcı derler.


Paylaşmak için:

Ateistler Çağı

Ateistler Çağı insanlığın ve vicdanın yükselişe geçeceği çağ olacaktır. Çünkü uğruna propaganda ve savaş yapılacak bir din olmayacaktır...

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.